Partnerstwa

Hertz Polska partnerem fundacji Marcina Gortata MG13

Marcin Gortat założył swoją fundację MG13 w 2009 roku. Głównym jej celem jest pomoc młodym ludziom w spełnianiu ich sportowych celów i marzeń. Utalentowani sportowcy niejednokrotnie borykają się z problemami finansowymi. Mają ograniczoną możliwość pozyskiwania funduszy potrzebnych do rozwoju ich sportowej kariery oraz utrudniony dostęp do profesjonalnej kadry trenerskiej i szkoleń. Fundacja ma za zadanie odkrywać młode sportowe talenty, a poprzez program stypendialny zadbać o ich rozwój poprzez profesjonalne treningi i współpracę z doświadczoną kadrą szkoleniową.

Hertz Polska jest głównym sponsorem fundacji Marcina Gortata od 2016 roku. Wspieramy fundację we wszystkich jej działaniach zarówno w Polsce jak i zagranicą, zapewniając flotę samochodów Hertz, dzięki której mogą swobodnie podróżować i przemieszczać w dowolnie wybrane miejsca.

Aktywnie angażujemy się we wszystkie najważniejsze projekty fundacji:

Marcin Gortat Camp – to coroczne spotkania i treningi organizowane w Polsce dla dzieci w przedziale wiekowym 9-13 lat. „Mam dług do spłacenia, bo ktoś, kiedyś, wyciągnął do mnie pomocną dłoń” – mówi Marcin Gortat i wielokrotnie podkreśla, że jego Campy są w pewnym sensie spłatą długu oraz podziękowaniem dla społeczeństwa i wszystkich osób, które przyszły mu z pomocą w trakcie jego sportowej drogi do sukcesu.

Skills Challenge - turnieje sprawnościowe dla dzieci ze szkół podstawowych organizowane wraz z Ministerstwem Sportu i Turystyki na terenie całego kraju. Projekt ma na celu rozpowszechnienie wśród dzieci aktywności fizycznej i zaszczepienie ducha zdrowej rywalizacji.

Wielki mecz charytatywny koszykówki Gortat Team vs Wojsko Polskie, czyli niepowtarzalna okazja aby zobaczyć Marcina Gortata w akcji. Gortat Team to drużyna składająca się z gwiazd sportu, muzyki i filmu, która pod wodzą Marcina walczy na boisku z zespołem żołnierzy Wojska Polskiego.

WF Zimowy Narodowy – coroczne wydarzenie, podczas którego Stadion Narodowy w Warszawie przemienia się w wielkie lodowisko. Projekt ma zachęcić do aktywnego spędzania wolnego czasu i skierowany jest do szkół podstawowych. Uczniowie mają możliwość spotkania się z gwiazdami sportu, filmu czy estrady i skorzystania ze wszystkich dostępnych atrakcji.

Wpieramy również działania fundacji polegające na organizowaniu pomocy dla byłych żołnierzy Wojska Polskiego, funkcjonariuszy służb mundurowych, weteranów wojennych oraz ich rodzin, a także rodzin żołnierzy poległych.

Współpraca z fundacją MG13 to nie tylko inicjatywa, która dla Herz Polska jest niezwykle ważna z punktu widzenia społecznej odpowiedzialności biznesu. To także zaszczyt i ogromna satysfakcja jaką daje nam możliwość uczestnictwa i wspierania projektów Marcina.

Więcej informacji na temat Fundacji MG13 znajdziecie na ich stronie głównej.